پیمانکاری ساخت ویلا مازندران


پیمانکاری ساخت ویلاReviewed by ویلا ناز on Mar 1Rating: 5.0پیمانکاری ساخت ویلا

پیمانکاری ساخت ویلا

پیمانکاری ساخت ویلا

پیمانکاری ساخت ویلا در نوشهر

مسلماً هر ساله افراد زیادی که تمایل به داشتن یک ویلای شیک در شمال کشور را دارند، جهت خرید ویلا در نوشهر به شمال سفر می کنند. خرید ویلا در نوشهر یکی از فرصت های سرمایه گذاری در نوشهر می باشد.
در این میان افرادی هستند که هم مراحل ساخت ویلا در نوشهر برایشان حائز اهمیت است و هم می خواهند ساخت ویلای مورد نظرشان دقیقاً برابر سلیقه خود انجام شود.از طرفی زمان لازم جهت نظارت بر کار ساخت ویلا در نوشهر را ندارند. همچنین اعتماد کردن به یک فرد جهت انجام کار پیمانکاری ساخت ساختمان ویلا در نوشهر کمی دشوار به نظر می رسد.
چرا که معمولاً قیمت تمام شده ی ساخت ویلا در نوشهر توسط پیمانکاران کمی تند و غیر واقعی می باشد.
همچنین معمولاً کمتر پیمانکاری از متریال های جدید و مدرن در ساخت ویلا استفاده می کند.
شاید همین موارد شما را در امر ساخت ویلا در نوشهر کمی مردد و گمراه کند.در این مطلب قصد داریم شما عزیزان را در جهت انتخاب یک پیمانکار مناسب برای ساخت ویلا در نوشهر یاری نمائیم.آشنایی با قسمت های مختلف ساخت ویلا: یک پیمانکار با تجربه باید به کلیه ی مراحل ساخت یک ویلا در نوشهر کاملاً آشنا باشد. بطوریکه نحوه ی انجام کار را او مشخص نموده و استادکاران اجرا نمایند؛ نه اینکه به استادکار بسپارد تا نحوه ی اجرا توسط او مشخص گردد!
پیمانکار می بایست به اموری همچون پی ریزی، جوشکاری، برق کاری، لوله کشی آب و گاز، بنایی، گچکاری، کاشی کاری، سقف و ستون و… آشنایی کامل داشته باشد تا جلوی اشتباهات اجرایی را بگیرد و امر ساخت ویلا در نوشهر را کاملاً در کنترل خود قرار دهد.

 

داشتن تیمی متخصص و با تجربه: یک پیمانکار حرفه ای، باید دارای یک تیم متخصص و حرفه ای باشد و از استاکاران باتجربه، متخصص، با وجدان و مسئولیت پذیر در پروژه ی ساختمانی تحت نظارت خود بهره مند شود. این نکته یکی از مهمترین نکاتی است که باید هنگام انتخاب پیمانکار ساخت ویلا در نوشهر به آن توجه نمائید.

 

اعتماد اعتماد اعتماد: پیمانکار ساخت ویلای شما در نوشهر، می بایست امانت دار شما باشد، و در واقع ساختمان شما را همچون مال خویش در نظر بگیرد و با وجدان کاری از آن محافظت نموده و همچنین جلوی هزینه های اضافه را بگیرد.
قابل اعتماد بودن پیمانکار، مهمترین رُکنی ست که باید هنگام انتخاب پیمانکارتان به آن توجه نمائید.

 

انواع سبک های ساخت ویلا:

 

اولین چیزی که هنگام نگاه به یک ویلا توجه ما را جلب می کند ظاهر ویلا است. بنابراین طراحی یک ظاهر زیبا و منحصر به فرد نخستین گام برای زیباسازی ویلا به شمار می رود و تا نمای یک ویلا را نپسندیم نمی توان سراغ بخش های دیگر آن رفت. سبک های متفاوتی برای طراحی ویلا وجود دارد که رایج ترین آن عبارتند از سبک های مدرن، سبک کلاسیک، لاکچری و … هنگامی که به دنبال خرید ویلا در نوشهر می باشید، با انواع طراحی ویلا در نوشهر که بسیار هم متنوع هستند روبرو خواهید شد. در ادامه به انواع ساخت ویلا در نوشهر خواهیم پرداخت.

 

 

سبک مدرن: در طراحی سبک های مدرن اغلب بخش ها با طرح های مکعبی ساخته می شوند که هر چند ساده به نظر می رسند اما بسیار محبوب می باشند. ساخت پنجره های بزرگ با شکل مکعب و سایر اشکال هندسی یکی دیگر از مشخصه های ویلا با سبک مدرن است که زیبایی این ویلاها را دوچندان کرده است. تقارن در ویلای مدرن اهمیت چندانی ندارد بلکه انسجام و نظم، مولفه ی مهم تری است. همچنین استفاده از خطوط شکسته در طراحی مرسوم است و منحنی ها در ظاهر ویلا خودنمایی می کنند در حالیکه خطوط عمودی و افقی را بیشتر می توان در ویلای کلاسیک یافت. مواد استفاده شده در سبک مدرن اغلب چوب، سنگ و شیشه است که کیفیت، مقاومت و تناسب رنگ این نوع مصالح جزء ویژگی های مهم آن ها به شمار می رود.

ویلای کلاسیک: در سبک کلاسیک تمرکز روی سنگ های لوکس و گران قیمت است و برش ماهرانه ی این سنگ ها و برجستگی روی آن زیبایی آن را دو چندان می کند. ویژگی دیگر سبک کلاسیک امکان استفاده از نورپردازی است که به راحتی می توان از نور های افقی و عمودی در این سبک استفاده کرد در حالیکه در ویلای مدرن نورپردازی سخت تر است.

مراحل ساخت ویلا در نوشهر:

 

۱٫ نقشه برداری و تهیه پلان ویلا: کارفرما پس از خرید زمین در نوشهر، هنگامی که بخواهد اقدام به ساخت ویلا در نوشهر کند، آن را به مهندسین عمران و معماری می سپارد. این مهندسین ابتدا یک برداشت از زمین خواهند کرد و سپس طرح پیشنهادی خود را با توجه به نظر کارفرما ارائه خواهند داد. پس از تائید توسط کارفرما، به مراحل اجرایی ساختمان ویلا می رسیم.

 

۲٫ تخریب و پی کنی: مرحله تخریب و پی کنی اول گام اجرایی در جهت ساخت ویلا در نوشهر می باشد که در این جهت، یک لودر جهت گودبرداری و برداشت خاک به میزان تعیین شده توسط مهندس عمران، انجام خواهد شد.

 

۳٫ قالب بندی پی ویلا: قالب بندی ساختمان با استفاده از بلوک های مرغوب می بایست انجام پذیرد تا پی ویلای شما از ابتدا با کیفیت ساخته شود.

 

۴٫ اجرای فنداسیون ساختمان: آلماتوربند و یا همان اسکلت کار با توجه به نقشه محاسباتی، فرایند اسکلت کاری ساختمان را انجام می دهد.
برای مثال: عرض پی ویلا ۱ متر و ارتفاع ۷۰ سانتیمتر که با توجه به عرض طبقات ساختمان محاسبه و اجرا می گردد.

 

۵٫ اجرای اسکلت و ستون ها و سقف های ویلا: در این مرحله با نظارت مهندس عمران، اسکلت کار اجرا خواهد کرد و اسکلت های کار شده در مرحله قبلی را بتن ریزی خواهند کرد.

 

۶٫ دیوارچینی ویلا و سفت کاری ساختمان: در این مرحله بنا و کارگران بین اسکلت و ستون ها ویلا را با آجر و بلوک تکمیل می کنند که به آن سفت کاری می گویند. در مرحله سفت کاری ویلا ، فرایند دیوارچینی و تقسیم بندی قسمت های داخلی ویلا که شامل پذیرایی، اتاق خواب، سروی و حمام ، آشپزخانه و غیره را از هم جدا می کنند.

 

۷٫ سربندی ساختمان ویلا: طبق پلانی که مهندس ناظر تهیه کرده است، فرایند سربندی ویلا توسط جوشکار اجرا خواهد شد که با توجه به سلیقه کارفرما و نیز شرایط آب و هوایی منطقه، سقف پیشنهادی می تواند دارای شکستگی های زیاد، شیب تند و مدل های متفاوت دیگر باشد.

 

۸٫ تاسیسات ویلا : تا به اینجای کار، فرم ها، چهارچوب ها، پنجره ها تعمیرات سیاه دیوار و سقف ها انجام شده است و حال نوبت به یکی از مهمترین بخش های ساخت ویلا، یعنی تاسیسات می رسد.
طبق نقشه مهندس برق، می بایست برقکار عملیات برق کشی را انجام دهد و لوله کش آب نیز می بایست عملیات لوله کشی آب سرد و گرد و لوله کشی شوفاژ را در کل ویلا، سرویس، حمام و آشپزخانه انجام دهد.
همانطور که ذکر شد، تاسیسات ویلا یکی از مهم ترین بخش های آن است که باید مورد توجه زیادی برای کار پیمانکاری ساخت ویلا در نوشهر قرار گیرد تا بعداً دچار مشکل نشوید.
در ساختمان های جدید مکان هایی جهت عبور لوله های برق، آب و گاز تهیه می شود که به آنها رایزر می گویند، این مکان ها بعدا قابلیت توسعه پذیری دارند و در صورتی که بعد از ساخت ویلا به هر دلیلی نیاز به کابل کشی، لوله کشی و … داشتید، این مکان تا حد زیادی از کابل کشی و لوله کشی روکار که به شدت باعث زشتی ساختمان می شود، جلوگیری خواهد کرد.

 

۹٫ عایق کاری ویلا در شمال: شما قصد ساخت یک ویلا در شمال، یعنی منطقه ای با رطوبت بالا را دارید. پس به این نکته توجه زیادی نیز نمائید.
حتماً در برخی از خانه ها مشاهده کردید که دیوار پست حمام و یا سرویس و یا سقف زیر این دو قسمت دارای رطوبت ناشی از نفوذ آب می باشد. برای جلوگیری از این حالت بایستی عایق کار شما، فردی بسیار دقیق باشد که ایزوگام را با دقت بالا اجرا نماید.

 

۱۰٫ نصب کاشی (کاشی کاری ویلا): در این مرحله می توان دیوار های آشپزخانه، حمام و سرویس را کاشی کاری نمود که بعد از آن نوبت به سقف آنها می رسد که با توجه به سلیقه کارفرما می توان از متریال هایی همچون کاشی، سقف کاذب، پرسیانا، چوب روس، لمبه و… انجام داد.

 

۱۱٫ سفیدکاری دیوار های ویلا: حال نوبت به سفیدکاری دیوار ها می رسد که عمدتاً به دو روش گچکاری دیوار و سیمان سفید کار قابل انجام است.
معمولاً در شمال به دلیل بارش باران زیاد و نیز رطوبت بالا، استفاده از گچ در دیوار ها پیشنهاد نمی شود و بهتر است بنا با استفاده از سیمان سفید و پودر سنگ دیوار ها را سفید کند. البته زیبایی گچ در دیوار بسیار بیشتر از سیمان است که اگر از بنای حرفه ایی استفاده نمائید و پس از آن یک نقاش ماهر دیوار را سنباده کار و سپس نقاشی نماید، دارای دیواری به زیبایی گچ و با دوام بسیار بالای سیمان خواهید شد.

 

۱۲٫ کف سازی ویلا: از متریال های مختلفی همچون سنگ، سرامیک، لمینت و یا پارکت می توان در کف سازی ویلا استفاده نمود.
هرکدام از این متریال ها دارای ویژگی هایی می باشند که می بایست پیمانکار در هنگام اجرا به کارفرما توضیح دهد تا بهترین انتخاب با توجه به نیاز و سلیقه ی کارفرما انجام پذیرد.

 

۱۳٫ نصبی جات: حال پس از کف سازی، نوبت به نصب لوازم از قبیل، کلید و پریز، لوستر و چراغ ها؛ شیرآلات، توالت فرنگی، روشویی، کابینت آشپزخانه، کمد دیواری، شوفاژ، نصب درب و پنجره ها، اجرای پله داخلی و بیرونی ساختمان می باشد.

 

۱۴٫ نقاشی ویلا: نقاشی داخل و بیرون ساختمان ویلا، بسته به سلیقه کارفرما و نیز راهنمایی نقاش می تواند از طیف وسیعی از رنگ ها و نیز نوع آنها برخوردار باشد. همچنین نقاش با هنر و علم خود می تواند برای قسمت های مختلف ویلا رنگ ها را طراحی نماید.

 

گروه مشاورین املاک سی من دارای بانک اطلاعاتی جامع از زمین های مسکونی، تجاری و … در موقعیت های مختلف ساحلی و جنگلی در بهترین نقاط نوشهر سیسنگان و… می باشد.

این توضیحات تنها گوشه ای از فرایند پیمانکاری ساخت ساختمان ویلا در نوشهر بود که شما عزیزان می توانید جهت مشاوره های بیشتر و دقیق تر با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید:

۰۹۱۱۳۹۲۶۷۴۴

۰۹۱۱۹۹۲۶۱۶۸

۰۹۱۱۸۹۹۴۸۶۹

کد ملک : _
_
پیمانکاری ساخت ویلا

مشخصات ملک

  • این ملک دارای _پارکینگ می باشد
  • این ملک دارای سند _
  • این ملک _ می باشد
  • این ملک دارای _ اتاق می باشد

املاک مشابه