بیشتر روستای ونوش

روستای ونوش

روستای ونوشReviewed by Admin on Nov 30Rating:

ونوش یکی از مناطق بسیار زیبا در شمال می باشد که همانند سیسنگان فاصله دریا و جنگل آن بسیار کم است و نما و ویوی بسیار زیبایی دارد نزدیکی ونوش به رویان و منطقه آب پری باعث شده که خیلی ها دوست میل به خرید ویلا ونوش را داشته باشند. ونوش از توابع بخش مرکزی شهرستان نوشهر استان مازندران می باشد.

ونوش روستایی زیبا و توریستی ، از شمال به سواحل زیبای خزر جنوب به سلسله جبال البرز و پوشیده از جنگل سرسبز، غرب به رودخانه کلرود منتهی می گردد. شالیزا ر های پر محصول باغهای مرکبات ودرختان صنوبر و . . . هر یک در آرایش هر چه زیبا و افسون کننده ونوش نقش داشته و محل عبور گردشگران جهت دسترسی به روستای نارنج بن ، پاشکلا، خزر تیره، عالم کلا، منوچهر کلا، عزت کاسگر محله ، تاشکو و سپس جاده کدیر و جنگل آب پری و یا به سمت ساحل و شهر رویان از جاده کمر بندی است. مجموعه آبشارهای ونوش در جنوب روستا و در میان ارتفاعات جنگلی علوی کلا واقع شده اند. ونوش در فاصله ۱۰ کیلومتری غرب شهرستان نور و در کنار جاده فرعی منشعب از جاده ساحلی نور-نوشهر قابل دسترسی است. همچنین فرعی منشعب از جاده رویان به آبشار آب پری به ونوش منتهی میگردد.

چشم‌انداز زیبای روستای جلگه‌ای ونوش که در جوار دریا واقع و از طرفی خانه‌های زیبا بنا شده در دامنه کوه و در ارتفاع تپه‌‌ها و میان درختان جنگلی و روستای نارنج بن برای هر گردشگر ، مسافر و رهگذر جلوه ای نو و زیبایی خاصی را داشته و بی‌شک باعث استقرار گردشگران برای مدت هر چند کوتاه خواهد شد.

ونوش با ۷۲۰ خانو ار که قریب به ۳۰۰۰ نفر می باشد بافت اجتماعی خود را تشکیل و ۸۰۰ الی ۹۰۰ خانوار غیر بومی نیز که مجذوب زیبایی‌های ونوش شده‌اند در منطقه بصورت دایم و یا فصلی سکونت دارند. نزدیک به ۲۰ شهرک در بافت جغرافیایی روستای ونوش قرار گرفته که از این جمله شهرک‌های : نوژن، احسان، ساحل آفتاب، دریا بیشه، ونوشه، البرز، بهاران، نارنج، دریا ویلا، رز ، بنفشه ، پامچال، سی‌بن، مروارید، آرش، یاس، کاج شماره یک و . . . گویای عظمت منطقه توریستی و قدرت گردشگری «ونوش» می‌باشد. برنامه احداث ۳ الی ۴ دریاچه مصنوعی در شهرک نوژن و احداث بر اساس اصول مهندسی فنی سازه و ضد زلزله در شهرکهای نوژن، احسان ، دریا بیشه و . . . شکوه و جلوه خاصی به منطقه بخشیده و باعث افزایش حضور گردشگران در روستای ونوش و استقرار در شهر کهای مذکور گردیده است.